Trashëgimia në Durrës po masakrohet, mbrojtësi i saj mburret me foto nga Amerika (FOTOT)

Publikuar tek: aktualitet, më 21:36 24-02-2017 Trashëgimia në Durrës po masakrohet, mbrojtësi i saj mburret me foto nga Amerika (FOTOT) Ledion Lako, drejtor i Drejtorisë Rajonale të Kulturës Kombëtare në Durrës.

Ndërkohë që punimet te "Veliera" në Durrës po vijojnë dhe pas zbulimeve spektakolare arkeologjike, mbrojtësi i i Trashëgimisë, Drejtori i DRKK Durrës, Ledion Lako publikon foto nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës duke u treguar indiferent përballë një situate kaotike.

Vetëm gjatë ditës së sotme janë zbuluar gjatë gërmimeve artefakte të perandorit August. Sa më shumë që gërmon kryebashkiaku Vangjush Dako, aq më shumë dalin në dritë zbulime të reja.

Megjthatë punimet vijojnë dhe nuk dihet se çfarë do bëhet me pasuritë arkeologjike që po zbulohen dita-ditës.

Fotot nga Amerika të Ledion Lakos, publikuar nga Forumi për Mbrojtjen e Trashëgimisë Kulturore : 

s_copy.jpg

dd.jpg

Fotot gjatë punimeve: 

16832318_1187955647987660_315180154537550280_n.jpg16832318_1187955647987660_315180154537550280_n_copy.jpg1ed0f4adbbc5a78f48bfa9a214e18a1c_S.jpg

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026737928390503
array(1) { ["section"]=> string(91) "trashegimia-ne-durres-po-masakrohet-mbrojtesi-i-saj-mburret-me-foto-nga-amerika-fotot-69868" }