Trashësia e borës 2 metra izolon familjen në qarkun e Dibrës, 4 persona në gjendje të rëndë

Publikuar tek: aktualitet, më 18:41 12-01-2019 Trashësia e borës 2 metra izolon familjen në qarkun e Dibrës, 4 persona në gjendje të rëndë

Moti i keq vazhdon të mbetet problematik në shumë zona të Shqipërisë.

Në qarkun e Dibrës, trashësia e borës ka bërë që shumë familje të mbesin të izoluara.

Shumë familje në Tërnovë të Madhe dhe  Tërnovë të Vogël kanë mbetur të bllokuara prej 10 ditësh , nga trashësia e borës , e cila ka shkuar deri në 2 metra.

Si pasojë e kësaj, 4 persona janë në gjendje të rëndë shëndetsore.

Mësohet se shkak kryesor është temperature e ulët nën gradë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « 'Cakaj është figurë e vogël', Islami tregon pse Meta nuk dekretoi shkarkimin e Bushatit
Bora bllokon rrugët, banorët e Kalasë së Dodës thirrje autoriteteve: Kemi frikë mos sëmuren fëmijët »
Article Logic
Execution time: 0.012964010238647
array(1) { ["section"]=> string(97) "trashesia-e-bores-2-metra-izolon-familjen-ne-qarkun-e-dibres-4-persona-ne-gjendje-te-rende-148533" }