Trashësia e dëborës deri në 30 cm në Korçë, lëvizja me zinxhirë e detyrueshme në Dardhë e Voskopojë (FOTO)

Publikuar tek: aktualitet, më 10:00 16-01-2021 Trashësia e dëborës deri në 30 cm në Korçë, lëvizja me zinxhirë e detyrueshme në Dardhë e Voskopojë (FOTO) Borepastrueset ne Korce

Temperaturat e ulta dhe reshjet e dëborës kanë shkaktuar probleme në disa fshatra në pjesën juglindore të vendit. Raportohet se në zonën e Korçës trashësia e borës ka arritur deri në 30 cm.

Në disa fshatra turistikë të zonës, lëvizja bëhet vetëm me zinxhirë. Edhe pse gjatë natës është punuar për pastrimin e rrugës, lëvizja me zinxhirë është e detyrueshme në Dardhë dhe Voskopojë pasi ka prezencë bore dhe akulli ende.

Edhe në Qafën e Sharrit kalimi i mjeteve bëhet me vështirësi dhe me zinxhirë. Me vështirësi lëvizet dhe në Qafë Thanë, pasi trashësia e dëborës shkon deri në 20-30 cm.

Screenshot_4.jpg
Screenshot_5.jpg
Screenshot_6.jpg
Screenshot_7.jpg
Screenshot_8.jpg
Screenshot_9.jpg
Screenshot_10.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « “Gjithçka nisi kur unë po bëja dush”, detaje tronditëse nga përdhunimi i 12 vjeçares: Njerku më futi në krevat e më zhveshi, kisha shumë dhimbje (E PLOTË)
Pas ndryshimve të kushteve në Whatsapp, përdoruesit shkojnë tek Signal, bie platforma për shkak të mijëra shkarkimeve »
Article Logic
Execution time: 0.011218070983887
array(1) { ["section"]=> string(110) "trashesia-e-debores-deri-ne-30-cm-ne-korce-levizja-me-zinxhire-e-detyrueshme-ne-dardhe-e-voskopoje-foto-235212" }