Trasportonin drogë nga Spanja në Greqi mes ngarkesave me biskota dhe patatina, arrestohet 2 persona, njëri shqiptar

Publikuar tek: aktualitet, më 18:07 21-09-2020 Trasportonin drogë nga Spanja në Greqi mes ngarkesave me biskota dhe patatina, arrestohet 2 persona, njëri shqiptar

Dy persona janë arrestuar ditën e sotme në Greqi, pasi trasnpostonte lëndë narkotike.

Operacioni u zhvillua në Maratonë të kryeqytetit grek. Bëhet me dije se në pranga ka rënë një  63-vjeçar grek dhe një 29-vjeçar shqiptar.

Autoritetet greke bëjnë me dije se droga trafikohej nga Spanja në Greqi. Persona e lartpërmendur janë arrestuar teksa po kalonin drogën nga një fugon në tjetrin.

Mediat greke bëjnë me dije se droga ishte të fshehur mes ngarkesave me biskota dhe patatina.

Janë sekuestruar gjithsej 122 kilogramë e 590 gramë marijuanë, vlera e të cilës shkon në 700 mijë euro.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010324954986572
array(1) { ["section"]=> string(120) "trasportonin-droge-nga-spanja-ne-greqi-mes-ngarkesave-me-biskota-dhe-patatina-arrestohet-2-persona-njeri-shqiptar-221155" }