Trazira edhe në Francë nga 'jelekët e verdhë' (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 18:41 16-03-2019 Trazira edhe në Francë nga 'jelekët e verdhë' (VIDEO)

Protesta e 'Jelekëve të verdhë' ka vazhduar edhe gjatë ditës së sotme në qytetin e Ilisis ka muaj nga nisja e saj.

Protestuesit  vazhdojnë  të kërkojnë rënien e taksave të naftës.

Gjatë ditës së sotme, konflikti midis policëve dhe protestuesve ishte shumë i madh. Protestuesit ushtruan dhunë ndaj policëve me gurë dhe shkopinjë. Ndërkohë policia i është pergjigjur me gaz lotësjellës dhe me 31 arrestime.

Sipas pamjeve nga mediat franceze protestuesit godisnin policët dhe mjetet e tyre, ndërsa policia perpiqej të ndante turmën. Levizja e ‘Jelekëve të verdhë’ do të vazhdojë protestat  javën që vjen në qytetet e tjera të Francës si Bordo e Lion.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013622999191284
array(1) { ["section"]=> string(56) "trazira-edhe-ne-france-nga-jeleket-e-verdhe-video-156707" }