Trazira në Suedi gjatë marshimit të Neo-Nazistëve, dhjetra të arrestuar

Publikuar tek: bota, më 06:14 01-10-2017 Trazira në Suedi gjatë marshimit të Neo-Nazistëve, dhjetra të arrestuar

Dhjetra persona janë arrestuar në Goteborg të Suedisë, teska Neo-Nazistët dhe Antifashistët u përbalën me policinë gjatë një marshimi të ekstremit të djathtë.

Lëvizja Nordike për Rezistencë mblodhi qindra mijëra njerëz edhe pse anëtarësimi tek partitë naziste nuk lejohet me ligj në Suedi. Kjo lëvizje kishte marrë leje nga policia për të marshuar, shkruan Reuters, raporton newsbomb.al.

Policia suedeze tha se të paktën 20 persona janë arrestuar dhe gjatë përplasjeve është lënduar lehtë një oficer policie.

Policët e shtuan forcën e tyre ndaj marshuesve duke mobilizuar policinë e gjithë vendit kundra marshimit me prirje ekstremiste.

274cbca2e9b44a5fb60215d3451967c1_18.jpg

_98087598_hi042088921.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « WhatsApp gjen zgjidhjen perfekte, sjell opsionin e ri që ju duhet të gjithëve
Përplasje në referendumin për pavarësi nga Spanja, 40 të plagosur në Katalunjë »
Article Logic
Execution time: 0.014324188232422
array(1) { ["section"]=> string(76) "trazira-ne-suedi-gjate-marshimit-te-neo-nazisteve-dhjetra-te-arrestuar-94300" }