Trazirat në Hong Kong, pezullohet aktiviteti i famshëm

Publikuar tek: bota, më 16:18 13-09-2019 Trazirat në Hong Kong, pezullohet aktiviteti i famshëm Protestat masive në Hong Kong

Turneu i tenisit në Hong Kong për femra nuk do të luhet në datat 5-13 tetor.

Faktor për shtyrjen e këtij kompeticioni të famshëm është bërë kriza e rëndë politike dhe e rendit në vend teksa qytetarët kundërshtojnë me forcë drejtimin arbitrar të vendit nga kupola politike.

Duke parë situatën e rënduar në vend, Shoqata e Tenisit për Femra (WTA) publikoi vendimin përfundimtar për shtyrjen e aktivitetit.

‘’Turneu ‘Hong Kong Open’ i prin kalendarit tonë vjetor si njëri prej aktiviteteve sportive ndërkombëtare më të ndjekur në qytet duke tërhequr mijëra fansa përtej detit, të cilët udhëtojnë në Hong Kong çdo vit.

Synojmë të ruajmë standarte të larta për të gjithë pjesëmarrësit në garë, sidomos për fansat. Sidoqoftë pas diskutimesh të gjata me organizatorët kryesorë, arritëm në konkluzion se një turne më i qetë mund të organizohet më mirë në të ardhmen’’, shkruhet në njoftimin zyrtar të Shoqatës së Tenisit për Femra (WTA).


Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0098690986633301
array(1) { ["section"]=> string(60) "trazirat-ne-hong-kong-pezullohet-aktiviteti-i-famshem-178330" }