Tre astronautë nisen drejt Tokës, pas muajsh në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar

Publikuar tek: bota, më 15:09 11-12-2015 Tre astronautë nisen drejt Tokës, pas muajsh në Stacionin Hapësinor Ndërkombëtar

Një astronaut amerikan, një rus dhe një japonez janë nisur sot drejt Tokës me kapsulën “The Soyuz”, pas disa muajsh në orbitë.

Astronauti i Nasa, Kjell Lindgren, ai rus Oleg Kononenko dhe astronauti japonez Kimiya Yui pritet të ulen në Kazakistan, ndërsa ata do të zëvendësohen nga një treshe tjetër.

Stacioni Hapësinor Ndërkombëtar udhëton me një shpejtësi prej 28 mijë kilometra në dhe e orbiton Tokën çdo 90 minuta. Më shumë se 200 njerëz nga 15 shtete e kanë vizituar atë që prej vitit 2000.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011750936508179
array(1) { ["section"]=> string(85) "tre-astronaute-nisen-drejt-tokes-pas-muajsh-ne-stacionin-hapesinor-nderkombetar-27523" }