Tre ditë pa asnjë rast, shteti ballkanik që po fiton luftën me koronavirusin

Publikuar tek: rajon, më 19:54 28-05-2020 Tre ditë pa asnjë rast, shteti ballkanik që po fiton luftën me koronavirusin

Kroacia nuk ka regjistruar asnjë rast të infektuar me koronavirus gjatë 24 orëve të fundit.

Ndërsa numri i përgjithshëm i të prekurve në këtë vend, që nga fillimi i epidemisë, është 2,244.

Sipas të dhënave të publikuara nga autoritetet shëndetësore, kjo është dita e tretë me rradhë, që në Kroaci nuk është konfirmuar asnjë rast me koronavirus. Kjo tregon, që ky shtet mesa duket ka fituar betejën me Covid-19.

Bëhet me dije se në spitalet kroate, po marrin trajnim mjekësor 38 pacientë dhe deri më sot janë shëruar 2,047.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0095138549804688
array(1) { ["section"]=> string(82) "tre-dite-pa-asnje-rast-shteti-ballkanik-qe-po-fiton-luften-me-koronavirusin-208190" }