Tre fitues ndajnë 1.5 miliard dollarë nga lotaria më e madhe në botë

Publikuar tek: bota, më 16:58 14-01-2016 Tre fitues ndajnë 1.5 miliard dollarë nga lotaria më e madhe në botë

Pas disa javësh pa fitues, çka bëri që lotaria më e madhe në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, Powerball, të kapte shifrën rekord prej 1.5 miliard dollarë, kompania njofton se ka fitues.

Dhe janë 3 biletat fituese që do të ndajnë çmimin marramendës rreth 500 milionë dollarë secila. Numrat fitues janë: 8-27-34-4-19 dhe “Powerball”: 10

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gjenden dhe dy të vdekur në Alpet Franceze, njëra vajzë 16 vjeçare
Tronditet Larisa, takstitët shqiptarë nxjerrin armët, një i plagosur »
Article Logic
Execution time: 0.013617992401123
array(1) { ["section"]=> string(74) "tre-fitues-ndajne-1-5-miliard-dollare-nga-lotaria-me-e-madhe-ne-bote-30001" }