Tre fshatra të Vlorës me kanabis, prangosen dy banorë

Publikuar tek: aktualitet, më 09:49 04-07-2015 Tre fshatra të Vlorës me kanabis, prangosen dy banorë

Kapet sërish kanabis në Vlorë, në tre fshatra të saj. Në pranga kanë rënë edhe dy banorë.

“Gjatë një kontrolli të ushtruar Kunder Kultivimit te Bimeve Narkotike, ka zbuluar dhe asgjësuar 7-Parcela me 487-bimë narkotike "Canabis", ne 3-fshatra te Vlores. Ne fshatin Kërkovë, përreth banesave te dy vellezërve, jane konstatuar 117-bime narkotike.

Arrestohen ne flagrancé kultivuesit e tyre:

1. Fejzi Hoxhaj, 57-vjeç, banues ne fshatin Kërkovë.

2. Nehat Hoxhaj, 51-vjeç, banues ne fshatin Kérkové.

- Ne banesen e shtetasit, Nehat Hoxha, u konstatua 1-parcele me  83-bime narkotike me lartesi deri ne 140 cm.

- Ne banesen e shtetasit, Fejzi Hoxhaj, u konstatua 1-parcele me  34-bime narkotike me lartesi deri ne 150 cm.

Në fshatin Lapardha, ne vendin e quajtur Perroi i Ndrecales, jane zbuluar 3-Parcela me 230-bimë narkotike, ku lartësia e tyre arrinte deri në 150 cm.

Ne fshatin Gorisht, ne mesin e pyllit, ne afersi te lagjes "Sterrekaj", jane konstatuar 2-Parcela me 140-bime narkotike me lartesi deri ne 140 cm”, njofton policia.

Rrënjët narkotike u dogjën, ndërkohë po kërkohen autorët e tjerë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Fotoja e çiftit çek, postuan në ‘’Facebook’’ flamurin shqiptar dhe udhëtimin e tyre në Shqipëri
Basha analizon humbjen nga plazhi, zgjedh relaksin para PD »
Article Logic
Execution time: 0.0061509609222412
array(1) { ["section"]=> string(58) "tre-fshatra-te-vlores-me-kanabis-prangosen-dy-banore-15317" }