Tre gabitësit që po bëjnë xhiron e rrjetit, futen me 'Range Rover' në argjendari (VIDEO)

Publikuar tek: bota, më 16:30 17-01-2020 Tre gabitësit që po bëjnë xhiron e rrjetit, futen me 'Range Rover' në argjendari (VIDEO) Nga grabitja

Një video nga Londra ka bërë xhiron e rrjeteve sociale.

Në video duken tre grabitësit të cilët futen, me makinën e tipit “Range Rover” në një argjendari dhe fillojnë të grabisnin gjithçka munden.

Policia ka rritur te kapë njërin prej grabitëse, Wegener, 34 vjeç, i cili u burgos për 10 vjet pasi pranoi grabitjen.

Wegener u arrestua në vendin e ngjarjes pasi u ndalua nga qytetarët që gjendeshin aty ndërsa dy të tjerët arritën të arratiseshin.

Policia më vonë zbuloi se makina e përdorur nga treshja, ishte e vjedhur.

benwegener1701.jpg

ramraidjewellers1701.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035377979278564
array(1) { ["section"]=> string(90) "tre-gabitesit-qe-po-bejne-xhiron-e-rrjetit-futen-me-range-rover-ne-argjendari-video-192376" }