Tre iPhone të rinj pritet të prezantohen në 12 shtator, çfarë dihet deri tani

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 15:24 02-09-2018 Tre iPhone të rinj pritet të prezantohen në 12 shtator, çfarë dihet deri tani

Gjiganti amerikan i teknologjisë, Apple pritet të prezantojë jo një por tre modele të reja smartfonësh iPhone në datën 12 shtator.

Sipas disa informacioneve që kanë rrjedhur në mediat sociale, dy iPhone mund të jenë pasardhësit e modelit X dhe mund të quhen XS apo X Plus. Këta modele do të kenë ekran OLED që ka cilësi më të mirë ngjyrash dhe harxhon më pak bateri. Dy smartfonët do kenë 6 GB RAM.

Ekrani në këto modele pritet të jetë cep më cep, duke hequr butonin “Home” dhe pjesën që zë kamera dhe sensorët.

Ndërsa një model tjetër më i lirë, që mund të quhet thjesht iPhone, do të jetë me ekran LCD ,e 320-330 PPI. Ky model pritet të jetë pasardhës i linjës 8 të smartfonëve, me çmim më të përballueshëm. Ky model do ketë RAM 3 GB.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Poston FOTO me vjehrrën, dedikimi i veçantë i moderatores
Këngëtarja e njohur e thotë LIVE: Jam në një lidhje me dy djem »
Article Logic
Execution time: 0.0099329948425293
array(1) { ["section"]=> string(83) "tre-iphone-te-rinj-pritet-te-prezantohen-ne-12-shtator-cfare-dihet-deri-tani-132950" }