Tre klube gjigande interesohen për Hysajn

Publikuar tek: sport, më 16:39 13-06-2016 Tre klube gjigande interesohen për Hysajn

Mbrojtësi i kombëtares shqiptare të futbollit, Elseid Hysaj, duket se ka përpara një të ardhme mjaft pozitive.

Pas një sezoni tepër të suksesshëm te Napoli dhe prezencës së tij në Kampionatin Europian, Hysaj padyshim që ka u ka rënë në sy klubeve të mëdha europiane. Disa media angleze shkruajnë se në krye të klubeve që kërkojnë të afrojnë Hysajn qëndron Arsenali, por interesim kanë shfaqur edhe Manchester United e Chelsea.

Mbrojtësi 22 vjeçar mund të luajë në të dyja krahët e mbrojtjes dhe është aktivizuar në 42 ndeshje me Napolin e 20 me Shqipërinë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02137303352356
array(1) { ["section"]=> string(47) "tre-klube-gjigande-interesohen-per-hysajn-43369" }