Tre kushtet e opozitës për Reformën Zgjedhore, Basha mbledh tryezën e diskutimit, mes tyre Damian Gjiknuri

Publikuar tek: aktualitet, më 12:59 14-01-2020 Tre kushtet e opozitës për Reformën Zgjedhore, Basha mbledh tryezën e diskutimit, mes tyre Damian Gjiknuri

Kryedemokrati Lulzim Basha do të mbledhë një tryezë për diskutimit e Reformën Zgjedhore.

Mësohet se pjesëmarrës në të do të jenë dy emrat e zgjedhur nga Basha, Oerd Bylykbashi dhe përfaqësuesi i LSI Petrit Vasili.

Gjithashtu pjesë e tryezës do të jetë përfaqësuese e opozitës parlamentare Rudina Hajdari dhe përfaqësuesi i PS Damian Gjknuri.

Sakaq, bëhet me dije se opozita do të paraqes tre kushtet në lidhje me Reformën Zgjedhore për të garantuar një konsesus në procesin e Reformës Zgjedhore. 

3 kushtet e përfaqësuesve të opozitës:

1. Miratim i reformës zgjedhore në mënyrë transparente, gjithëpërfshirëse, konsensuale mes partive politike.

2. Hartimi dhe diskutimi i reformës jashtë parlamentit në tryezën politike të partive.

3. Miratimi pa ndryshime nga komisioni dhe Parlamenti i produktit konsensual të tryezës politike.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.048301219940186
array(1) { ["section"]=> string(111) "tre-kushtet-e-opozites-per-reformen-zgjedhore-basha-mbledh-tryezen-e-diskutimit-mes-tyre-damian-gjiknuri-192023" }