Tre nxënëse lënë Londrën, dyshohet se kanë ikur në Siri

Publikuar tek: bota, më 16:01 20-02-2015 Tre nxënëse lënë Londrën, dyshohet se kanë ikur në Siri

Sipas policisë, tre nxënëset e Bethnal Green Academy, mendohet se janë larguar nga Londra në drejtim të Sirisë nëpërmjet aeroportit të Turqisë.

Shamima Begum 15 vjeçe, Khadiza Sultana 16 vjeçe, dhe një 15 vjeçare e paidentifikuar janë shoqe me një adoleshente tjetër e cila u largua në Siri në Dhjetor të 2014-ës.

Vajzat udhëtuan me aeroplanin e Turkish Airlines i cili mbërriti në Turqi të martën në mbrëmje. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013621091842651
array(1) { ["section"]=> string(59) "tre-nxenese-lene-londren-dyshohet-se-kane-ikur-ne-siri-3974" }