Tre orë në Prokurori për masakrën e Peshkëpisë, flet Fredi Bejleri: Po hedhin baltë mbi figurën time, ditën e ngjarjes kam qenë në...

Publikuar tek: aktualitet, më 20:25 22-05-2019 Tre orë në Prokurori për masakrën e Peshkëpisë, flet Fredi Bejleri: Po hedhin baltë mbi figurën time, ditën e ngjarjes kam qenë në...

Kreu i OMONIAS Fredi Bejleri ka folur për herë të parë pas marrjes rreth 3 orë në pyetje nga prokurori Eugen Beci te Krimet e Rënda.

I pyetur nga gazetarja e Top Channel Anila Hoxha teksa dilte nga ambientet e Prokurorisë, Bejleri është shprehur se i githë procesi bëhet për të hedhur baltë mbi figurën e tij për shkak të angazimit politik.

'Erdha në Prokurori që të mbarojë baltosja dhe poshtërsimi i figurës time për një cështje që nuk kam asnjë lidhje. Në ditën dhe në muajin që është bërë veprimi unë kam qenë në Qipro. Autoritetet greke dhe ato shqiptare kanë prova për për të ndaluar të më lodhin dhe për të poshtëruar figurën time dhe të hedhin baltë mbi figurën time për veprimet e mia politike', ka thënë Fredi Bejleri.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.13646793365479
array(1) { ["section"]=> string(134) "tre-ore-ne-prokurori-per-masakren-e-peshkepise-flet-fredi-bejleri-po-hedhin-balte-mbi-figuren-time-diten-e-ngjarjes-kam-qene-ne-165331" }