Tre shpërthime kamikaze u marrin jetën 27 personave në Çad

Publikuar tek: bota, më 20:15 05-12-2015 Tre shpërthime kamikaze u marrin jetën 27 personave në Çad

Tre femra kanë hedhur veten në erë në shtetin afrikan të Çadit ditën e sotme. Ngjarja ka në një treg në ishullin Koulfoua, i cili ndan kufijtë e Çadit me Kamerunin, Nigerin dhe Nigerinë.

Sipas pasojë e këtyre sulmeve kamikaze kanë humbur jetën të paktën 27 persona, ndërsa janë plagosur 90 të tjerë.

Grupi terrorist Boko Haram dyshohet se qendron prapra sumeve, pasi kjo zonë ka qenë shpesh herë nën objektivin e tyre.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012120962142944
array(1) { ["section"]=> string(64) "tre-shperthime-kamikaze-u-marrin-jeten-27-personave-ne-cad-27043" }