Tre viktima dhe 160 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Publikuar tek: rajon, më 16:58 14-08-2020 Tre viktima dhe 160 raste të reja me Covid-19 gjatë 24 orëve të fundit në Maqedoninë e Veriut

Tre persona kanë humbur jetën nga koronavirusi ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut.

Nga 2172 persona të testuar si të dyshuar me koronavirus, kanë rezultuar pozitivë 160 prej tyre.

Prej tyre në Shkup-38, Kumanovë-19, Dibër-1, Shtip-10, Prilep-4, Tetovë-20, Strugë-9, Veles-3, Manastir-1, Ohër-4, Kavadar-4, Gostivar-13, Strumicë-2, Koçan-4, Probishtip-1, Demir Hisar-3, Makedonski Brod-2, Pehçevë-2, Berovë-2, Valandovë-1, Vinica-2, Delçevë-1, Shën Nikollë-5, Kërçovë-8, Negotinë-1.

Kujtojmë që deri më tani në Maqedoninë e Veriut kanë humbur jetën 535 persona, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkua në 12.515.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0062010288238525
array(1) { ["section"]=> string(100) "tre-viktima-dhe-160-raste-te-reja-me-covid-19-gjate-24-oreve-te-fundit-ne-maqedonine-e-veriut-217140" }