Tre viktima dhe 38 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 14:37 28-05-2020 Tre viktima dhe 38 raste të reja me koronavirus në Maqedoninë e Veriut (SHIFRAT)

Ministria e Shëndetësisë informoi se gjatë 24 orëve të fundit kanë ndërruar jetë 3 pacientë në Maqedoninë e Veriut.

Gjithashtu mësohet se janë regjistruar 38 raste të reja me Covid-19, me shpërndraje gjeografike në: Shkup 24, Kumanovë 4, Shtip 4, Tetovë 3, Negotinë 2 dhe Manastir 1.

Ndërsa, bëhet me dije 16 pacientë të shëruar: 1 nga Shkupi, 1 nga Kumanova, 4 nga Prilepi, 9 nga Velesi dhe 1 nga Manastiri.

Kështu, numri i përgjithshëm i të infektuarve në Maqedoni me Covid-19 shkon në 2077, numri i të shëruarve ka arritur në 1489, ndërsa 122 persona kanë humbur betejën me virusin.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010328054428101
array(1) { ["section"]=> string(85) "tre-viktima-dhe-38-raste-te-reja-me-koronavirus-ne-maqedonine-e-veriut-shifrat-208139" }