Tre viktima nga Covid në Kosovë, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)

Publikuar tek: rajon, më 15:13 26-10-2020 Tre viktima nga Covid në Kosovë, rritet ndjeshëm numri i të infektuarve gjatë 24 orëve të fundit (SHIFRAT)

Tre persona kanë humbur betejën me koronavirusin ditën e sotme në Kosovë.

Nga 943 persona të testuar si të dyshuar me Covid-19, kanë rezultuar pozitivë 205 prej tyre.

Rastet pozitive janë nga komuna Prishtinë 111 raste, komuna Gjilan 18 raste, komuna Gjakovë 13 raste, komuna Ferizaj 10 raste, komuna Pejë 10 raste, komuna Fushë Kosovë 6 raste, komuna e Lipjan 6 raste, komuna Obiliq 6 raste, komuna Kllokot 4 raste, komuna Prizren 4 raste, komuna Viti 3 raste, komuna Deçan 2 raste, komuna Drenas 2 raste, komuna Malishevë 2 raste, komuna Podujevë 2 raste, komuna Shtime 2 raste dhe me nga një rast komunat Graçanicë, Kamenicë, Rahovec dhe Skenderaj.

Kujtojmë që deri më tani 666 persona kanë humbur jetën nga koronavirusi, ndërsa numri i përgjithshëm i të infektuarve ka shkuar në 18.148.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mitsotakis përplaset me ish-kryeministrin grek në parlament për ‘detin’: Shtrirja në 12 milje është një e drejtë e patjetërsueshme
»
Article Logic
Execution time: 0.011225938796997
array(1) { ["section"]=> string(110) "tre-viktima-nga-covid-ne-kosove-rritet-ndjeshem-numri-i-te-infektuarve-gjate-24-oreve-te-fundit-shifrat-225213" }