Tregtarët e Korçës në protestë kundër zhvendosjes në merkato: Nuk i përballojmë dot tarifat

Publikuar tek: aktualitet, më 10:12 23-04-2019 Tregtarët e Korçës në protestë kundër zhvendosjes në merkato: Nuk i përballojmë dot tarifat

Tregtarët e Korçës janë ngritur sot në protesta kundër zhvendosjes në markaton e qytetit.

Ata shprehen se refuzojnë zhvendosjen për shkak se nuk përballojnë  tarifat e larta të qerasë në merkato.

Përpos kësaj tregtarët ankohen edhe për distancën e largët të markatës me qytetin gjë që ka çuar në humbjen e klientëve të tyre.

Ndërkohë pritet një takim mes tregtarëve dhe kryetarit të bashkisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.027459859848022
array(1) { ["section"]=> string(97) "tregtaret-e-korces-ne-proteste-kunder-zhvendosjes-ne-merkato-nuk-i-perballojme-dot-tarifat-161505" }