Tregtarët i “zënë derën” kryeministrit Rama: Tërhiqu nga lufta kundër bizneseve

Publikuar tek: aktualitet, më 09:42 13-11-2015 Tregtarët i “zënë derën” kryeministrit Rama: Tërhiqu nga lufta kundër bizneseve Foto nga protesta

Tregtarët prej disa minutash gjenden para Kryeministrisë duke protestuar kundër ligjit për procedurat tatimore. Protestuesit i kërkojnë Ramës të tërhiqet nga ky ligj dhe nga masat absurde që sipas tyre shkatërrojnë biznesin.

“Nuk jemi dakort, nuk jemi dakort...”, janë thirrjet që përsërisin protestuesit.

“Ky është vetëm fillimi, ky është vetëm topi i parë i borës, të shikojë edhe njëherë masat sepse po falimenton të gjithë tregtarët në gjithë Shqipërinë”, tha Besjan Pesha i shoqërisë civile ndërsa theksoi se kjo nuk është një protestë partiake. Ai tha se beteja e tyre do të vazhdojë edhe në rrugë ligjore.

proteste2.jpg

proteste1.jpg

proteste.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Arrestohet ish-efektivi i policisë për vrasjen në Linzë, 24 kontrolle në Tiranë, Durrës e Laç
Dhunonte të shoqen, arrestohet 30 vjeçari në Vlorë »
Article Logic
Execution time: 0.011175870895386
array(1) { ["section"]=> string(82) "tregtaret-i-zene-deren-kryeministrit-rama-terhiqu-nga-lufta-kunder-bizneseve-25315" }