Tregtari i kimikateve i shiti 50 kg benzokokainë bandës së kokainës, bashkëpunëtorët shqiptarë

Publikuar tek: bota, më 15:55 29-02-2016 Tregtari i kimikateve i shiti 50 kg benzokokainë bandës së kokainës, bashkëpunëtorët shqiptarë

Një farmacist interneti ka shitur kokainë për një ditë të vetme aq sa gjigandët industriale mund të përdorin në një vit të tërë.

Gary King, 26-vjeç, operon me një numër të madh të biznesit online duke shitur kimikate, përfshirë benzocainë, paracetamol, kafeinë dhe lidocainë.

King deklaroi se kishte klientë të ligjshëm dhe kimikatet janë është shitur për farmacistë, dentistë dhe laboratorë për arsye kërkimore.

Ai ka shitur 50 kilogramë benzocaine në vetëm një ditë me vetëm një trasnaksion, ndërkohë që kompania farmaceutike më e madhe në botë, Glaxo Smith Klein, ka shitur 25 kg për të gjithë prodhimin e saj botëror në një vit.

Ai ka deklaruar se bashkëpuntorët e tij shqiptarë Alfred Henaj dhe Renato Pulaj, të dy 35 vjeç, kanë kaluar 25 kg për në Londër.

Bashkë me King është arrestuar edhe 22 vjeçari Desmon Bellamy. Bellamy u arrestua në një stacion shërbimi në M3 në muajin qershor të vitit 2014 me 25 kg benzocainë dhe një sasi parash. Thuhet se pagesa dhe benzocaina ishin për bashkëpunëtorët shqiptarë  Henaj dhe Pulaj. Sakaq, këta të fundit mohojnë akuzat ndaj tyre.

Renato Pulaj (Foto)

Renato_Pulaj_3581907b.jpg

Alfred Henaj (Foto)

Alfred_Henaj_3581906b.jpg

 

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Gruaja del në rrugë me një kokë fëmije në dorë dhe bërtet: “Allahu akbar” (VIDEO)
I propozon për martesë por ai i kthen një përgjigje të sikletshme në transmetim “live” (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.011770963668823
array(1) { ["section"]=> string(99) "tregtari-i-kimikateve-i-shiti-50-kg-benzokokaine-bandes-se-kokaines-bashkepunetoret-shqiptare-33835" }