Trenat përplasen në Gjermani, 4 të vdekur dhe 150 persona të plagosur (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 09:19 09-02-2016

Dy trena janë përplasur në zonën e Bavarisë në Gjermani. 4 persona kanë humbur jetën ndërsa rreth 150 njerëz të tjerë janë plagosur nga aksidenti.

Ngjarja ka ndodhur në qytetin Bad Aibling, 60 kilometra larg Mynihut, ndërkohë që një nga trenat ka dalë nga shinat e tij dhe është përplasur me trenin tjetër që vinte përballë duke shkaktuar 2 viktima dhe rreth 150 të plagosur.

Pononjësit e emergjensës kanë ariitur në vendngjarje për të dhënë ndihmat e para tek të plagosurit, ndërkohë që hetohen shkaqert e ngjarjes, raporton BBC-ja. 

333trains

222trains

111trains

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Davutoglu-Merkelit: Turqia nuk mund të mbajë e vetme barrën e refugjatëve
Ushtari mbijeton për 6 ditë nën dëborën e Himalajeve, u gjet në thellësinë 8 metra »
Article Logic
Execution time: 0.011092901229858
array(1) { ["section"]=> string(74) "trenat-perplasen-ne-gjermani-2-te-vdekur-dhe-100-persona-te-plagosur-32103" }