Treni del nga shinat, humbin jetën 53 persona ndërsa plagosen 300 të tjerë (Video)

Publikuar tek: bota, më 09:32 22-10-2016

53 persona kanë vdekur dhe rreth 300 të tjerë janë lënduar të premten në Kamerun pasi një tren me pasagjerë ka dalë nga shinat dhe është rrotulluar, raporton Reuters, duke cituar shifrat e deklaruara nga ministri i Transportit të Kamerunit.

Treni ishte duke udhëtuar në mes dy qyteteve më të mëdha Yaounde dhe Douala, kur ndodhi aksidenti në Eseka.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « U kap nga një formë e veçantë tumori, por shihni ç’bën kjo vajzë ndërsa shkruan: Kanceri zgjodhi vajzën e gabuar (VIDEO)
Diçka shkon keq, trafikantët braktisin 650 kilogram drogë shqiptare: Vlera 3 milion euro »
Article Logic
Execution time: 0.010434865951538
array(1) { ["section"]=> string(85) "treni-del-nga-shinat-humbin-jeten-53-persona-ndersa-plagosen-300-te-tjere-video-57032" }