Treni del nga shinat në Bruksel, 1 i vdekur, mbi 20 të plagosur (Foto)

Publikuar tek: bota, më 13:46 19-02-2017 Treni del nga shinat në Bruksel, 1 i vdekur, mbi 20 të plagosur (Foto)

Të paktën një person ka mbetur i vdekur dhe mbi 20 të tjerë janë plagosur pasi një tren ka dalë nga shinat në një stacion në afërsi të Brukselit.

'The Indipendent' shkruan se menjëherë pas këtij aksidenti mësohet se autoritetet kanë pezulluar linjat duke përfshirë këtu edhe disa trenë që të çonin në aeroport. Aksidenti ndodhi rreth orës 01:20, 25 kilometra në lindje të kryeqytetit pas largimit nga qyteti i Leuven.

tren1.jpgtren2.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Pamje që të prekin shpirtin, bashkëshortja vajton mbi arkivolin e babait të 4 fëmijëve në aeroport (VIDEO)
Shqiptari përlot çiftin Clinton me gjestin e tij: Më keni shpëtuar jetën »
Article Logic
Execution time: 0.012782096862793
array(1) { ["section"]=> string(67) "treni-del-nga-shinat-ne-bruksel-1-i-vdekur-mbi-20-te-plagosur-69219" }