Treni del nga shinat në Indi, 36 të vdekur

Publikuar tek: bota, më 10:50 22-01-2017 Treni del nga shinat në Indi, 36 të vdekur

Të paktën 36 persona kanë humbur jetën dhe shumë të tjerë janë plagosur pasi një tren në Indi ka dalë nga shinat.

Ngjarja ka nodhur në Andhra Pradesh dhe sipas BBC raportohet se shumë njerëz janë ende të bllokuar në rrënoja.

Ende nuk dihet se çfarë e ka shkaktuar aksidentin, por mësohet se të plagosurit janë dërguar në dy spitalet më të afërta, ndërsa zëdhënësi i hekurudhës ka thënë se ekipet e emergjencës kanë punuar gjatë natës për të gjetur të mbijetuarit.

Aksidentet e trenave nuk janë të pazakonta në Indi pasi pajisjet hekurudhore janë shumë të vjetra.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Vodhën diamantë me vlerë 75 milionë euro, arrestohen 7 persona , mes tyre dy gra
Melania Trump turpërohet para të gjithëve, shihni si reagon pas refuzimit nga i biri (VIDEO) »
Article Logic
Execution time: 0.0097899436950684
array(1) { ["section"]=> string(47) "treni-del-nga-shinat-ne-indi-36-te-vdekur-66264" }