Treni del nga shinat në Skoci, humbin jetën 3 persona dhe plagosen rëndë 6 të tjerë (FOTO)

Publikuar tek: bota, më 17:47 12-08-2020 Treni del nga shinat në Skoci, humbin jetën 3 persona dhe plagosen rëndë 6 të tjerë (FOTO)

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në Skoci.

Mediat e huaja bëjnë me dije se një tren ka dalë nga shinat duke shkaktura 3 viktima.

Nga aksidenti i rëndë bëhet me dije se 3 persona kanë vdekur, një rezulton i zhdukur, ndërsa 6 të tjerë janë dëmtuar rëndë dhe ndodhen në spital.

Treni 'Class 43 Inter7City' kishte brenda gjashtë anëtarë të ekuipazhit dhe gjashtë pasagjerë në bord.

Dyshohet se treni ka pësuar aksident për shkak se vendi është përmbytyr ditët e fundit nga shirat e dendur dhe shinat janë mbushur me inerte, kjo ka qënë shkaku që treni ka dalë nga shinat.

31863730-8619291-image-a-41_1597234415948.jpg31863736-8619291-image-a-46_1597234425362.jpg31869378-8619291-image-a-73_1597244833580.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01366400718689
array(1) { ["section"]=> string(94) "treni-del-nga-shinat-ne-skoci-humbin-jeten-3-persona-dhe-plagosen-rende-6-te-tjere-foto-216925" }