Trianë, alarm fals për bombë, realizohet shpërthimi i komanduar

Publikuar tek: aktualitet, më 13:18 15-03-2015 Trianë, alarm fals për bombë, realizohet shpërthimi i komanduar Foto nga vendngjarja

Pas kontrollit paraprak të policisë me anë të qenit antieksploziv, ka rezultuar se në valixhe nuk ka patur lëndë eksplozive. Më pas forcat xheniere kanë kryer shpërthimin e kontrolluar të valixhes ku ka rezultuar se nuk ka patur lëndë shpërthyese. Ky është alarmi i 5-të fals për lëndë eksplozive në kryeqytet ku 3 prej tyre kanë ndodhur vetëm brenda 24 orëve të fundit.

Më parë, një valixhe e dyshimtë është vënë re e braktisur në rrugën pranë Radio Televizionit Shqiptar në rrugën "Ismail Qemali" nga kalimtarë të cilët kanë njoftuar menjëherë policinë.

Forca të shumta policie mbërritën në vendngjarje dhe kryen rrethimin e zonës ku ndodhet valixhja e dyshimtë. Në vendngjarje mbërritën edhe forcat e xhenios dhe njesitë anti-eksploziv të cilat ekzaminuan nëse në valixhe kishte lëndë shpërthyese. Mësohet se është kryer evakuuimi i zonës nga kalimtarët. Rruga në të cilën ndodhet valixhja e dyshimtë është shumë e populluar nga këmbësorë dhe automjete.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Policia italiane: Fadil Mema, shqiptari besohet se është ekzekutuar nga mafia
Fotogaleri/ 7 vjet nga tragjedia e Gërdecit »
Article Logic
Execution time: 0.024795055389404
array(1) { ["section"]=> string(66) "triane-alarm-fals-per-bombe-realizohet-shperthimi-i-komanduar-5952" }