Trilogjia poetike “Eter dhe bij” paraqitet përpara shqiptarëve të Selanikut

Publikuar tek: kulture-art, më 17:31 11-02-2016 Trilogjia poetike “Eter dhe bij” paraqitet përpara shqiptarëve të Selanikut

Nesër më datë 12 shkurt, në Selanik të Greqisë do të paraqitet trilogjia poetike “Etër dhe bij” e librave : "Vij nga drita" me autor Lefter Çipa, “Mbi re s'ka stacione", me autor Aleksander Çipa dhe "Në modernitet humbëm" me autor Akri Çipa.  Eventi do të zhvillohet në orën 18:00 në sallën e hotelit “Holiday in” në rrugën ‘Monastiriu 8’ të Selanikut.

Në përvjetorin e publikimit të botimit të rrallë dhe në mbyllje të edicionit të parë të botimit, kopjet e fundit të librave do jenë për emigrantet shqiptarë që jetojnë në këtë qytet.

Eventi organizohet  nga Shoqata "Publike" dhe Miqtë e Poezisë dhe Këngës Shqipe në emigracion.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0075540542602539
array(1) { ["section"]=> string(79) "trilogjia-poetike-eter-dhe-bij-paraqitet-perpara-shqiptareve-te-selanikut-32327" }