Trinjaket identike garojnë në “Rio 2016”, hyjnë në histori

Publikuar tek: sport, më 07:52 29-05-2016 Trinjaket identike garojnë në “Rio 2016”, hyjnë në histori

Leila, Liina dhe Lily Luik do të hyjnë këtë vit në historinë e Lojërave Olimpike. Ato janë trinjake identike dhe do të garojnë kundër njëra-tjetrës për medaljen e artë në maratonën e “Rio 2016”.

Trinjaket 30 vjeçare po tërheqin vëmendje të madhe të shtypit botëror. Ato janë nga Estonia dhe në lojërat që nisin në muajn gusht do garojnë për t’u shpallur kampione.

Në “Facebook” trinjaket kanë hapur një faqe me emrin ‘Trio to Rio’, duke marrë mbështetjen e madhe të fansave.

motrat3.jpg

motrat1.jpg

13177056_516921518491570_5369950850746203998_n.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.032789945602417
array(1) { ["section"]=> string(61) "trinjaket-identike-garojne-ne-rio-2016-hyjne-ne-histori-41781" }