Tritan Kalo uron Pashkët nga Infektivi: Ne mantelbardhët po punojmë që ju t’i jetoni e gëzoni jetët tuaja

Publikuar tek: fcb-bomb, më 12:45 17-04-2020 Tritan Kalo uron Pashkët nga Infektivi: Ne mantelbardhët po punojmë që ju t’i jetoni e gëzoni jetët tuaja Tritan Kalo

Mjeku i njohur infeksionist i QSUT prej javësh tashmë është një nga njerëzit në vijën e parë të fronit kundër covid 19 por edhe një nga figurat më të dashura për opinionin publik.

Sakaq, ai uron i  'mbërthyer' me veshjen e posaçme, pashkët ortodokse ndërsa jep një mesazh dashurie për të gjithë shqiptarët.

“PASHKË të LUMNUEME të gjithë ju BASHKËKOMBAS, të besimit orthodoks e jo vetëm, sepse KURDOHERË ne SHQIPTARËT “Pashkë e Bajramë i festojmë bashkë”….Jetojmë vërtet kohë të vështira, POR zemra jonë e bardhë, BESIMI në veten tone dhe në Zot, besimi dhe përpjekjet në ardhmërinë e Nënë Lokes Shqipëri KURRË nuk duhet të na shuhen…SË bashku NE ja kemi dalë kurdoherë të kalojmë çdo vështirësi, me të cilat historia na ka përballur…JU DUAM shumë ndaj dhe ne MANTELBARDHËT, po JETOJMË e po PUNOJMË me plot PËRKUSHTIM, që JU t’i jetoni e gëzoni jetët tuaja….ZOTI e bekoftë Shqipërinë dhe Shqiptarët kudo që ata frymojnë!...GËZUAR”, shkruan Tritan Kalo.

 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0096180438995361
array(1) { ["section"]=> string(111) "tritan-kalo-uron-pashket-nga-infektivi-ne-mantelbardhet-po-punojme-qe-ju-t-i-jetoni-e-gezoni-jetet-tuaja-202926" }