Tritol lokalit në qendër të Elbasanit në pronësi të ish-futbollistit

Publikuar tek: aktualitet, më 07:22 04-08-2020 Tritol lokalit në qendër të Elbasanit në pronësi të ish-futbollistit Bar Truth ne Elbasan

Një lokali në qendër të Elbasanit i është vendosur tritol gjatë orëve të para të mëngjesit të sotëm.

Një sasi lënde plasëse është vendosur në "Bar Truth" rreth orës 03:00 të mëngjesit, por fatmirësisht nuk ka patur të lënduar.

Lokali është në pronësi të Mateo Toçi, ish-futbollist i Elbasanit.

Dyshimet e para të policisë janë se lënda plasëse mund të jetë vendosur për shkak të konkurrencës, ndërsa policia po heton për zbardhjen e ngjarjes dhe për identifikimin e autorëve.

Njoftimi i Policisë:

Në orët e para të mëngjesit në lagjen "Luigj Gurakuqi", Elbasan në pjesën e jashtme të lokalit me administrator shtetasin M.T., në pjesën e jashtme të lokalit ka shpërthyer një sasi e vogel dyshohet lëndë plasëse, duke shkaktuar vetëm dëme të vogla materiale. Grupi hetimor po punon për zbardhjen dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes, identifikimin dhe kapjen e autorit/ëve.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011038064956665
array(1) { ["section"]=> string(75) "tritol-lokalit-ne-qender-te-elbasanit-ne-pronesi-te-ish-futbollistit-215998" }