Tritol në banesën e 56-vjeçarit, çaktivizohet nga policia

Publikuar tek: aktualitet, më 11:45 24-01-2017 Tritol në banesën e 56-vjeçarit, çaktivizohet nga policia

Njësia anti-eksploziv në Burrel ka çakticizuar rreth 200 gramë tritol të vendosur në banesën e një 56-vjeçari.

Burime të policisë bëjnë me dije se eksplozivi ishte vendosur në banesën e shtetasit me iniciale Avni Canameti, 56-vjeç. Ngjarja ka ndodhur në lagjen 'Partizani rreth orës 09:00 dhe ka qenë vetë 56-vjeçari që ka pikasur lëndën shpërthyese dhe ka lajmëruar policinë. Ende nuk dihen motivet e vendosjes së tritolit në banesën e 56-vjeçarit, por polciia po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes. 

Informacion paraprak

Rreth orës 09:00 jemi njoftuar se në lagjen "Partizani" qytetit Burrel në katin e 5 të një pallati, tek zgara prej hekuri që ndan shkallën është një pako e dyshuar me lëndë plasëse.

Menjëherë është nisur për në vendngjarje grupi hetimor ku kanë konstatuar një pako të dyshuar më lëndë plasëse të vendosur në zgarën e hekurt që ndan shkallën në afërsi  të derës së banesës së shtetasit A.C, 56 vjeç, banues në Burrel.

Lënda plasëse nuk ka shpërthyer.

Grupi hetimor ka bërë menjëherë çaktivizimin e pakos me tritol me peshë 200 gram.

Po hetohet për zbardhjen e ngjarjes si dhe  identifikimin dhe kapjen e  autorit që ka kryer këtë akt.

tritol2.jpgtritol3.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Punime në rrjet, 80% e Gjirokastrës pa energji elektrike
Anija shqiptare kap skafin: Shoqërohen tre bullgarë dhe një shqiptar në Sarandë, skafi pa dokumente »
Article Logic
Execution time: 0.0098710060119629
array(1) { ["section"]=> string(62) "tritol-ne-banesen-e-56-vjecarit-caktivizohet-nga-policia-66487" }