Tritoli në ‘Audi’, kush është biznesmeni në Vlorë që iu shkatërrua makina sot në mëngjes (EMRI)

Publikuar tek: aktualitet, më 09:58 24-01-2018 Tritoli në ‘Audi’, kush është biznesmeni në Vlorë që iu shkatërrua makina sot në mëngjes (EMRI) ilustruese

Në orët e para të ditës së sotme banorët e lagjes “10 korriku” në Vlorë u tronditën si pasojë e një shpërthimi me lëndë eksplozivi.

Makina e 64-vjeçarit Sokrat Beqiarj u dëmtua në pjesën e përparme për shkak të shpërthimit me tritol që i i është vënë gjatë natës. Nga shpërthimi nuk pati të lënduar, por vetëm dëme materiale të mjetit që ihste parkuar pranë banesës së pronarit, i cili në Vlorë njihet si sipërmarrës, pasi disponon një biznes privat.

Po ashtu, sipas news 24 një tjetër pistë hetimi ku është përqëndruar policia është edhe djali i 64-vjeçarit, i cili aktualisht është emigrant. Kjo pasi i biri kur kthehej në Vlorë ishte ai që përdoret mjetin Audi. 

NJOFTIMI I POLICISË 

Më datë 24.01.2018, rreth 02:10, në lagjen ”10 Korriku”, i është vendosur lëndë eksplozive automjetit tip ”Audi”, në pronësi të shtetasit S.B., 64 vjeç. Mjeti ka qënë i parkuar pranë banesës dhe ka dëmtime në pjesën e përparme. Grupi hetimor po punon për zbardhjen e plotë të ngjarjes dhe për identifikimin e kapjen e autorit/ve.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.025997877120972
array(1) { ["section"]=> string(97) "tritoli-ne-audi-kush-eshte-biznesmeni-ne-vlore-qe-iu-shkaterrua-makina-sot-ne-mengjes-emri-107725" }