Tritoli te farmacia e babait të Saimir Tahirit, lirohet një tjetër i akuzuar

Publikuar tek: aktualitet, më 18:55 26-02-2016 Tritoli te farmacia e babait të Saimir Tahirit, lirohet një tjetër i akuzuar

Gjykata e Krimeve të Rënda ka liruar një tjetër person të dyshuar si pjesëmarrës në ngjarjet e shkurtit të 2015, ku një sasi tritoli shpërtheu në farmacinë e babait të ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri.

Gjykata ka ndryshuar masën e sigurisë në “detyrim paraqitje” për Lumjan Matmuja, i cili është akuzuar si personi që vendosi tritolin në farmacinë e Bashkim Tahirit. Pak ditë më parë një tjetër person i akuzuar për këtë ngjarje është lënë i lirë.

Është Vladimir Gjuta personi që akuzohet për ngjarjen e rëndë të regjistruar një vit më parë. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Tregu "Çam" përfshihet nga flakët (Video)
Të rinjtë shqiptarë vjedhin xhupin në Gjermani, kalimtarët i ndalojnë dhe i shtrijnë në tokë duke i goditur »
Article Logic
Execution time: 0.012513875961304
array(1) { ["section"]=> string(81) "tritoli-te-farmacia-e-babait-te-saimir-tahirit-lirohet-nje-tjeter-i-akuzuar-33627" }