Trondit presidenti filipinas: Kam vrarë dikë kur isha 16 vjeç

Publikuar tek: bota, më 15:44 10-11-2017 Trondit presidenti filipinas: Kam vrarë dikë kur isha 16 vjeç

I tërë opinioni vendas është tronditur nga deklarata bombë e presidentit.

Bëhet fjalë për presidentin e Filipineve, Rodrigo Duterte, i cili ka pranuar hapur se ka vrarë një njeri, kur ishte 16 vjeç.

Kjo deklaratë bombë e presidentit erdhi gjatë një takimi që ai pati në Vietnam, ku po merr pjesë në samitin rajonal.

“Kur isha 16 vjeç kam vrarë dikë me thikë”, ka thënë presidenti, raporton BBC, shkruan newsbomb.al.

Sakaq, pas deklaratës së tij ka reaguar menjëherë zëdhënësi, duke thënë se kjo ishte e gjitha një “shaka” e presidentit.

Duterte mori detyrën vitin e kaluar, ku deklaroi se do të luftonte krimin në vend. 

president-rodrigo-duterte-preen-e1462878578448.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012393951416016
array(1) { ["section"]=> string(66) "trondit-presidenti-filipinas-kam-vrare-dike-kur-isha-16-vjec-99077" }