Trondit Sazan Guri: Ka 36 projekte për zhdukjen e kombit shqiptar, minishengeni është i 37-i

Publikuar tek: politike, më 21:49 23-01-2020 Trondit Sazan Guri: Ka 36 projekte për zhdukjen e kombit shqiptar, minishengeni është i 37-i Sazan Guri

Ambjentalisti, Sazan Guri thotë se minishengeni ballkanik është “projekti i 37” për zhdukjen e kombit dhe popullit shqiptar.

 

Sipas Gurit, ekzistojnë 36 projekte që prej vitit 1844 për të zhdukur shqiptarët. Ai shkon më tej në akuza kur vë në pikëpyetje sigurinë e produkteve që hyjnë në Shqipëri nga Serbia.

“Janë 36 projekte për të zhdukur këtë shtet, këtë vend, këtë komb. Nga viti 1844, projekti i parë i shtetit fqinj në veri që lobojnë bukur. Shqiptarët për nga veprat që bëjnë ja kalojnë gjithë Europës bashkë. 127 kryengritës kundër osmanëve nuk i bëri dot as Europa as Ballkani. Por shqiptarët shkruajnë shumë pak dhe mblidhen shumë pak.

Këta bënë 20 takime për tu ndarë Kosova nga Serbia në rrugën legale. Shqiptarët e kanë mbiojetesën si popull i vuajtur dhe shumëvuajtur së bashku me izraelitët.Projekti i 37 është minishengeni. Projekti i 38 është fertiliteti për shkak të ushqimeve. Në katër produkte, 3 janë serbe sot.Jam pranë akuzës që ata ndërhyjnë në mutacionet gjenetike që ti të mos kesh atë fertilitet natyror. Së fundi është projekti që të mos bashkohen”, u shpreh Sazan Guri në emisionin “360 Gradë”.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.021224021911621
array(1) { ["section"]=> string(97) "trondit-sazan-guri-ka-36-projekte-per-zhdukjen-e-kombit-shqiptar-minishengeni-eshte-i-37-i-192959" }