Tronditëse, boksieri 23 vjeçar vdes në ring (KUJDES, PAMJE TË RËNDA)

Publikuar tek: sport, më 22:00 25-07-2019 Tronditëse, boksieri 23 vjeçar vdes në ring (KUJDES, PAMJE TË RËNDA) Boksieri 23 vjeçar argjentinas Hugo Santillan

Boksieri 23 vjeçar argjentinas Hugo Santillan ka shkokuar botën e sportit pasi ka humbur jetën në ring.

Argjentinasi u ndesh të shtunën në peshat e lehta me ekuadorianin Eduardo Javier Abreu, por pas të ndeshjes pati një 'këputje' të trupit duke u varur mbi gjyqtarët, ndërsa më pas u 'shemb' në tokë.

Hugo Santillan u dërgua me urgjencë në spital por fatkeqësisht ka ndërruar jetë sot, ndërsa sipas mjekëve shkak ishte një hemorragji cerebrale.

Bluzat e bardha i kanë kryer një operacion në tru për t'i larguar mpiksjen, por 23 vjeçari ka pësuar dhe dy goditje në zemër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.030706882476807
array(1) { ["section"]=> string(71) "tronditese-boksieri-23-vjecar-vdes-ne-ring-kujdes-pamje-te-renda-173364" }