Tronditëse, dy gra shqiptare gjenden të vrara në një apartament në Zvicër

Publikuar tek: bota, më 19:09 08-01-2018 Tronditëse, dy gra shqiptare gjenden të vrara në një apartament në Zvicër

Dy gra nga Kosova janë gjetur të vdekura në një apartament në Zvicër, dhe dyshohet të jenë vrarë nga një bashkëkombas.

Policia kantonale e Aargaut ka arrestuar një 54-vjeçar nga Kosova të dyshuar si autorin e krimit. Sipas policisë njëra prej viktimave, një grua 38-vjeçare dyshohet të jetë gruaja e të arrestuarit.

Identiteti i gruas së dytë ende nuk është sqaruar përtej dyshimit. Por ajo gjithashtu dyshohet se është nga rrethi familjar i viktimës tjetër.

Për të sqaruar rrethanat e sakta të vdekjes, prokurori Brugg-Zurzach ka urdhëruar autopsinë e trupave të tyre.

Motivet e krimi janë ende të paqarta, derisa banorët përreth vendit të krimit i kanë thënë ’20minuten’ se çifti nuk ishte shumë kohë që ishin vendosur të banonin në apartamentin ku ndodhi vrasja e dyfishtë.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012963056564331
array(1) { ["section"]=> string(79) "tronditese-dy-gra-shqiptare-gjenden-te-vrara-ne-nje-apartament-ne-zvicer-105860" }