Tronditëse, gjendet i vdekur legjenda e muzikës

Publikuar tek: bota, më 14:38 04-03-2019 Tronditëse, gjendet i vdekur legjenda e muzikës

Legjenda e grupit Prodigy Keith Flint është gjetur i vdekur në moshën 49 vjeçare.

Mësohet se Flint u gjet i pajetë mëngjesin e sotëm në shtëpinë e tij në Dunmow, Essex.

Sipas mediave të huaja, një zëdhënës i policisë kishte deklaruar se pas orës 08:10 kishin marrë një telefonatë dhe kur kishin mbërritur në vendngjarje kishin gjetur trupin e pajetë të yllit të muzikës.

Grupi hetimor ka shkuar në vendngjarje dhe po heton për vdekjen e Flint edhe pse nuk e trajtojnë atë si të dyshimtë.

49-vjeçari njihej për flokët e tij ngjyrë fluoreshente, të ngritur përpjetë si thumba dhe për performancat e zjarrta.

Vokalisti sapo ishte kthyer në Britaninë e Madhe nga një turne në Australi dhe në maj do të niste një turne në SHBA.

Prodigy ishin bendi më i suksesshëm i viteve 1980.

dims.jpg

80c5dbbe701c477d83e6455feeab350a.jpg

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013195037841797
array(1) { ["section"]=> string(53) "tronditese-gjendet-i-vdekur-legjenda-e-muzikes-155093" }