Tronditëse, ja se sa e thjeshtë është që fëmijët të largohen me një të panjohur (Video)

Publikuar tek: bota, më 19:54 04-05-2015

Një eksperiment social që vërteton frikën e çdo prindi, atë të rrëmbimit të fëmijëve të tyre, tregon se sa e thjeshtë është që një gjë e tillë të ndodhë.

Eksperimenti i realizuar nga Joey Sallatat dhe i publikuar në Youtube, e tregon atë duke i informuar fillimisht prindërit për testin që do të kryejë, e megjithëse shumë prej tyre nuk mendojnë se fëmijët do të largohen me këtë “të panjohur”, nuk ndodh ashtu.

Fëmijët duket se e kanë shumë të lehtë të gënjehen dhe të largohen me një të panjohur, çka i ka tronditur prindërit e tyre. Joey ka arritur ti joshë fëmijët më një qenush duke i thënë të shkojnë të shohin disa qenushë të tjerë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010357856750488
array(1) { ["section"]=> string(90) "tronditese-ja-se-sa-e-thjeshte-eshte-qe-femijet-te-largohen-me-nje-te-panjohur-video-10369" }