TRONDITËSE/ Një javë pas TRAGJEDISË në Angli, zbulohen 12 refugjatë të tjerë në frigoriferë

Publikuar tek: bota, më 16:54 30-10-2019 TRONDITËSE/ Një javë pas TRAGJEDISË në Angli, zbulohen 12 refugjatë të tjerë në frigoriferë Kamioni me 39 refugjatët e vdekur u zbulua në Angli një javë më parë

12 refugjatë sirianë dhe sudanezë u gjetën të gjallë brenda frigoriferëve në një kamion në Belgjikë.

Drejtuesi i mjetit, i cili transportonte perime dhe fruta, sinjalizoi policinë belge pasi konstatoi se brenda kamionit ndodheshin 12 persona. Më pas, autoritetet belge në qytetin e Anversës shoqëruan të 12 refugjatët në Zyrën e Emigracionit.

Para një jave, në portin e Essexit në Angli, autoritetet nxorrën nga një kamion 39 refugjatë të vdekur. Fillimisht, u raportua se viktimat kishin kombësi kineze, ndërkohë ka pretendime se midis tyre ka dhe shtetas vietnamezë. Kamioni kishte ardhur porti i Zeebrugge në Belgjikë për të përshkuar Irlandën e Veriut dhe më pas Anglinë. Për këtë katastrofë humanitare, janë arrestuar 3 persona, mes tyre dhe shoferi Maurice Robinson.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013158082962036
array(1) { ["section"]=> string(96) "tronditese-nje-jave-pas-tragjedise-ne-angli-zbulohen-12-refugjate-te-tjere-ne-frigorifere-184074" }