Tronditëse, rrëmbehet dhe më pas vritet kryebashkiaku meksikan

Publikuar tek: bota, më 21:38 24-04-2019 Tronditëse, rrëmbehet dhe më pas vritet kryebashkiaku meksikan Vendi ku u gjet trupi i kryebashkiakut meksikan David Eduardo Otlica Aviles

Autoritetet meksikane në shtetin meksikan të Michoacanit, kanë njoftuar se kryebashkiaku i qytetit të Nahuatzenit është rrëmbyer dhe më pas është vrarë.

Zyra e prokurorisë së shtetit të Michoacanit deklaroi se kryebashkiaku i qytetit të Nahuatzenit, David Eduardo Otlica Avilés, u rrëmbye në orët e para të ditës së martë dhe trupi i tij u gjet disa orë më vonë.

Qyteti i Nahuatzenit është rreth 400 kilometra në perëndim të kryeqytetit të Meksikos. Trupi i kryetarit të bashkisë u gjet në Cortijo Viejo, më shumë se një orë larg qytetit të Nahuatzenit.

Zyra e prokurorisë së shtetit të Michoacanit tha në konferencë për mediat se vrasja e kryebashkiakut ishte nën hetim dhe për këtë arsye nuk munden që të ofrojnë detaje të tjera.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013450145721436
array(1) { ["section"]=> string(68) "tronditese-rrembehet-dhe-me-pas-vritet-kryebashkiaku-meksikan-161738" }