Tronditëse, shndërrimi i adoleshentes pas një tablete me drogë (Foto-Video)

Publikuar tek: bota, më 15:36 10-09-2015

Jeta e një adoleshenteje u ndryshua përgjithmonë pas përdorimit të një kapsule kristali MDMA, një drogë sintetike mjaft e rrezikshme dhe e përhapur midis të rinjve.

Ajo u dërgua në spital në gjendje të rëndë bashkë me tre shoqe të tjera, por pas tre muajve ku mbahej në jetë me aparaturat e spitalit, Amy Thomson doli nga koma, por jo më si më parë. Një kapsulë e vetme i shkaktoi asaj dëmtime në tru. Megjithatë familja e adoleshentes ka shpresë se një ditë ajo do të shërohet.

Bashkë me videon e postuar në Youtube, kushërira e saj shkruante:

“Disa njerëz mund të qajnë, disa mund të tronditen e disa të tjerë mund të qeshin duke parë këtë video. Por kjo është ajo se çfarë mund të të shkaktojë një sasi mjaft e vogël droge”.

55f153b1a5baa.JPG

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.011625051498413
array(1) { ["section"]=> string(78) "tronditese-shnderrimi-i-adoleshentes-pas-nje-tablete-me-droge-foto-video-20466" }