Tronditet Argjentina, Lionel MESSI 'frikëson' me veprimin e fundit

Publikuar tek: sport, më 21:48 14-08-2018 Tronditet Argjentina, Lionel MESSI 'frikëson' me veprimin e fundit Lionel Messi

Ylli i Barcelonës Lionel Messi është në prag të tërheqjes përfundimtare nga kombëtarja e Argjentinës.

Kapiteni i bardhekaltërve nuk do të marrë pjesë në ndeshjet miqësore që amerikanolatinët kanë programuar në muajt e ardhshëm.

Lajmin e jep kanali sportiv argjentinas “TNT Sports”, i cili thekson se tërheqja është e përkohshme, por nuk ka garanci nëse kjo do të jetë hera e vërtetë e largimit të sulmuesit 31-vjeçar.

Ai ka folur me teknikun e komanduar të Argjentinës Lionel Scaloni. Nuk dihet nëse ai do të marrë pjesë në Kupën e Amerikës të vitit të ardhshëm që organizohet në Brazil.

Messi dhe skuadra e tij zhgënjeu në kampionatin botëror të fundit në Rusi. Kjo mendohej se ishte tentativa e fundit e “Pleshtit” për të fituar Kupën e Botës.

Pas “Copa America Centenario 2016” Messi deklaroi tërheqjen nga futbolli ndërkombëtar pas humbjes shokuese në finale me Kilin, por më vonë ai ndërroi mendim dhe iu rikthye përfaqësueses.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091328620910645
array(1) { ["section"]=> string(70) "tronditet-argjentina-lionel-messi-frikeson-me-veprimin-e-fundit-131136" }