Tronditet Argjentina, TËRMETI me magnitudë 6.6 godet vendin

Publikuar tek: bota, më 08:11 19-01-2021 Tronditet Argjentina, TËRMETI me magnitudë 6.6 godet vendin

Një tërmet i fuqishëm ka goditur orët e para të mëngjesit Argjentinën.

Mediat e huaja bëjnë me dije se termeti me madhësi 6.6 i shkallës Rihter, ka goditur provincën e San Juan në Argjentinë me epiqendrën e tij të vendosur 31 kilometra në jug-jugperëndim të qytetit të Pokito.

Sipas Shërbimit Gjeologjik, tërmeti kishte një thellësi fokale prej 20 km. Tërmeti i fuqishëm është shoqëruar dhe me pasgoditje deri në 5.3 ballë.

Mediat argjentinase raportojnë se disa shtëpi janë shembur, por nuk raportohet ëpr viktima.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Çfarë ndodh nëse një president nuk largohet?
»
Article Logic
Execution time: 0.021124839782715
array(1) { ["section"]=> string(65) "tronditet-argjentina-termeti-me-magnitude-6-6-godet-vendin-235533" }