Tronditet bregdeti, vrasje me armë zjarri këtë mëngjes në Vlorë, policia jep detaje

Publikuar tek: aktualitet, më 09:10 01-06-2017 Tronditet bregdeti, vrasje me armë zjarri këtë mëngjes në Vlorë, policia jep detaje

Vrasje me armë zjarri këtë mëngjes në Vlorë, policia jep detaje të hollësishme.

Rreth orës 09:30, njoftohemi se në Borsh të Himarës ka ndodhur një vrasje, bën me dije policia. Sapo është marrë njoftimi, shërbimet e policisë kanë shkuar menjëherë në vendngjarje dhe kanë konstatuar se ngjarja ka ndodhur në lagjen "Shkallë" të Himarës në banesën e viktimës.

Konkretisht, shtetasi Sokrat Xhuveli, 57 vjeç, banues në Borsh, ka shkuar në banesën e shtetasit H.Brahimaj, 79 vjeç dhe dyshohet se e ka qëlluar me armë gjahu "Çifte" këtë të fundit duke e lënë të vdekur në vend.

Policia ka kapur menjëherë autorin dhe po bën  shoqërimin e tij të menjëhershëm drejt ambienteve të policisë së Himarës për veprimet e mëtejshme.Nga hetimet paraprake të kryera, dyshohet se ngjarja ka ndodhur për motive të dobëta.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje duke kryer veprimet e mëtejshme proceduriale.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Qarkullonte i lirë me pistoletë “Beret” nëpër Gjirokastër, arrestohet 31 vjeçari (EMRI)
Revoltohet studiuesi Auron Tare: Nuk e di kush e ka në administrim Kalanë e Shkodrës por kjo që po ndodh është TURP »
Article Logic
Execution time: 0.013029813766479
array(1) { ["section"]=> string(87) "tronditet-bregdeti-vrasje-me-arme-zjarri-kete-mengjes-ne-vlore-policia-jep-detaje-80778" }