Tronditet Dibra, shpërthen tritoli në një banesë (DETAJE)

Publikuar tek: aktualitet, më 14:32 08-11-2019 Tronditet Dibra, shpërthen tritoli në një banesë (DETAJE) Foto ilustruese

Një sasi tritoli shpërtheu ditën mëngjesin e sotëm në banesën e Gazmir Kosiqit në Maqellarë.

Nga të dhënat e fundit, mësohet se shpërthimi ka shkaktuar vetëm dëme të vogla materiale dhe fatmirësisht nuk ka të lënduar.

Gazmir Kosiqit i ekzekutuan të birin Elsi Kosiqin në 20 mars të vitit të kaluar në derën e banesës. Për këtë ngjarje, një ditë më pas u arrestua Mahmut Gega, i cili akuzohet si autori i vrasjes së 32-vjeçarit Kosiqi. Viktima ishte kthyer nga Maqedonia dhe ishte pronar i një hoteli në zonën e llixhave në Dibër.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0073809623718262
array(1) { ["section"]=> string(61) "tronditet-dibra-shperthen-tritoli-ne-nje-banese-detaje-185174" }